Materace przeciwodleżynowe

Odleżyny dotykają osoby, które są unieruchomione. Zazwyczaj zmagają się z nimi seniorzy, osoby sparaliżowane lub osoby z niepełnosprawnościami. Odleżyny sprawiają im ból i niestety są trudne do wyleczenia. Lepiej więc nie dopuścić do sytuacji, w której się pojawią i zaopatrzyć się w materac przeciwodleżynowy.

W wypożyczalni Rehabi-Rehabi.pl posiadamy materace piankowe, rurowe oraz gofrowe. Materace piankowe tworzą podstawę pod materace przeciwodleżynowe. Ich ważną cechą jest sprężystość, ale również to, że są nieprzemakalne. Zarówno materace rurowe, jak i materace gofrowe pobudzają krążenie krwi pacjenta. Zwykłe łóżko uciska ciało leżącego i przy tym wszystkie jego tkanki, a przez to powstają odleżyny. Materace przeciwodleżynowe zapobiegają temu, bo przy zmianie ciśnienia wewnątrz materaca zmienia się miejsce ucisku. Za zmianę ciśnienia odpowiada specjalna pompa dołączona do wypożyczonego materaca. Podczas korzystania z tego typu materaców zauważa się zmniejszenie bólu u chorego.

Ważne, aby przy wyborze materaca, uwzględnić masę ciała leżącego. Oprócz materaca przeciwodleżynowego przypominamy o odpowiednie dbanie o skórę chorego.

Materac piankowy - podkładowy w Rehabi-Rehabi.plMaterac piankowy to niezbędny podkład do materacy przeciwodleżynowych. Dzięki odpowiedniej sprężystości pianki materac ten zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru ciała podczas spoczynku, zmiany pozycji lub w trakcie czynności rehabilitacyjnych. Materace piankowe oferujemy wyłącznie w opcji zakupu. Umożliwiamy rozłożenie płatności na raty.

295 zł / 1x

Materac przeciwodleżynowyMaterac przeciwodleżynowy gofrowy (bąbelkowy) ma 130 komórek powietrznych, które naprzemiennie naprężają się, aby skutecznie zapobiegać odleżynom. Ciśnienie powietrza generowane jest przez prostą w obsłudze regulowaną pompę. Można ustawiać optymalną sprężystość materaca dla każdego pacjenta. Materac ten jest idealny do zapobiegania odleżynom I stopnia. Dla pacjentów o wadze do 110 kg.

45 zł / mc

Materac przeciwodleżynowy rurowy z pompą zmiennociśnieniową. Dzięki stopniowemu napełnianiu i opróżnianiu komór powietrzem skutecznie zapobiega powstawaniu odleżyn. Działa skutecznie również na łóżku z regulacją oparcia - łamanym leżem. 

65 zł / mc

Materac przeciwodleżynowy max comfortMaterac przeciwodleżynowy rurowy z pompą zmiennociśnieniową. Maksymalny komfort dla osób trwale leżących. Dzięki stopniowemu napełnianiu i opróżnianiu komór powietrzem skutecznie zapobiega powstawaniu odleżyn. Działa skutecznie również na łóżku z regulacją oparcia - łamanym leżem. Nieprzemakalny pokrowiec ułatwia utrzymanie odpowiedniej higieny materaca. Dla osób o wadze do 140 kg.

75 zł / mc