Wypożyczalnia łóżek medycznych i sprzętu rehabilitacyjnego Wrocław,
Trzebnica, Oława, Oleśnica, Dolny Śląsk

ZADZWOŃ, ZAPYTAJ, PRZYWIEZIEMY: tel. 511 364 010

ZADZWOŃ, ZAPYTAJ, PRZYWIEZIEMY:
tel. 511 364 010

Jakie łóżko rehabilitacyjne wybrać?

Masz pytania? Zadzwoń:
tel. 511 364 010

Zanim przystąpimy do wypożyczenia lub zakupu łóżka rehabilitacyjnego, należy starannie przemyśleć jego wybór. Podjęcie dobrej decyzji będzie oznaczało wygodę oraz bezpieczeństwo osoby korzystającej ze sprzętu. Przełoży się również na sprawniejszą pracę opiekuna, a także minimalizowanie lub eliminowanie ryzyka poważnych schorzeń wiążących się z długotrwałym leżeniem. O czym należy wiedzieć, planując zamówienie tego typu wyposażenia? Specjalistyczne łóżko ortopedyczne musi być dostosowane do potrzeb konkretnego człowieka. Będzie spędzać w nim większość swojego czasu, więc powinien czuć się maksymalnie komfortowo.

Łóżka rehabilitacyjne – dla kogo?

Łóżko rehabilitacyjne to sprzęt medyczny przeznaczony dla chorych o ograniczonej ruchomości. Tego rodzaju sprzęty można spotkać w szpitalach, zakładach opiekuńczo-leczniczych czy sanatoriach. W praktyce nie ma żadnych ograniczeń w korzystaniu z łóżek medycznych w warunkach domowych. Dzięki nowoczesnym łóżkom ortopedycznym zarówno oni, jak i członkowie ich rodzin (bądź profesjonalni opiekunowie) mogą sprawniej wykonywać codzienne czynności. Prócz tego chorzy nie są pozbawieni kontaktu z otoczeniem, co pozytywnie oddziałuje na ich samopoczucie.

Co wyróżnia łóżka rehabilitacyjne?

Przede wszystkim ułatwiają przeprowadzanie zabiegów medycznych, pielęgnację pacjenta czy podawanie posiłków. W odróżnieniu od klasycznych łóżek medyczne mają liczne funkcje takie jak np. podnoszenie zagłówka, ustawienia pozycji fotelowej, elewację kończyn dolnych (unoszenie), przyjmowanie pozycji drenażowych etc. Dzięki temu przewlekle chorzy nie muszą ograniczać się do leżenia w jednej pozycji, co grozi powstawaniem bolesnych odleżyn. Nie muszą też czekać, aż opiekun zmieni pozycję ich ciała, co niekiedy wymaga czasu oraz siły fizycznej opiekuna.

Jakie łóżko rehabilitacyjne wybrać?

Współcześnie klienci poszukujący specjalistycznego łóżka mają duży wybór wariantów i producentów jednak pomimo zmiennego nazewnictwa i wyglądu funkcje łóżek pozostają w dużej mierze ujednolicone, z uwagi na uniwersalność schorzeń i ograniczeń sprawności u pacjentów.

Dlatego najlepszym źródłem informacji i rekomendacji będzie zawsze specjalista z lokalnej wypożyczalni lub sklepu z łóżkami medycznymi. Osoba doświadczona w pracy ze sprzętem medycznym uwzględni różne czynniki, takie jak rodzaj choroby, na którą cierpi pacjent, stopień jego ograniczenia ruchowego, a także waga oraz wzrost, ponieważ w przypadku osób o wadze powyżej 150 kg lub wzroście bliskim 200 cm trzeba szukać dedykowanych im modeli. Nie wszystkie sklepy i wypożyczalnie ma w swojej ofercie specjalne łóżka dla osób z otyłością (bariatryczne).

To modele z poszerzonym leżem, z dopuszczalnym obciążeniem wynoszącym 200, a nawet 300 kg. Poza wagą pacjenta znaczenie ma jego wzrost. Typowe łóżko rehabilitacyjne to takie o wymiarach zapewniających wygodę osobie o wzroście do 190 cm. Dla osób wyższych może być zbyt krótkie, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie wyszukanie modelu z możliwością przedłużenia leża.

Pilot zdalnego sterowania i podnośniki elektryczne są najlepiej ocenianym przez opiekunów i użytkowników rozwiązaniem w łóżkach medycznych. Podnoszenie pleców, całego łóżka pilotem to znaczące ułatwienie dla samego chorego oraz jego opiekunów. Trzeba mieć świadomość, że opieka nad człowiekiem długotrwale leżącym wymaga dobrej kondycji fizycznej a częste podnoszenie niejednokrotnie bezwładnego chorego wiąże się z przeciążeniami kręgosłupa u opiekunów.

Miejsce, w którym zostanie ustawione łóżko, musi być rozsądnie zagospodarowane. Jeżeli istnieje taka możliwość, prócz łóżka powinna pojawić się np. szafka na przybory oraz leki albo stolik do spożywania posiłków.

Łóżka ortopedyczne – regulacja

Istotny aspekt, o którym warto pamiętać przy wyborze łóżka rehabilitacyjnego, to regulacja. Możliwość zmiany ustawienia wysokości leża znacząco zwiększa komfort leżącego oraz ułatwia pracę opiekunowi. Ponadto zwiększa bezpieczeństwo chorej osoby, eliminując ryzyko upadku. To szczególnie ważne w przypadku pacjentów chorujących na Alzheimera czy Parkinsona. Kiedy opiekun nie wykonuje żadnych czynności (pielęgnacja, ćwiczenia rehabilitacyjne etc.), leże powinno być ustawione na minimalnej wysokości, jako profilaktyka przed osunięciem z dużej wysokości przy wstawaniu z łóżka. Regulacja wysokości leża to opcja, która świetnie zdaje egzamin u niskich osób z niepełnosprawnością. Z takiego łóżka będzie im o wiele łatwiej wstawać oraz na nie siadać.

Ci, którzy wahają się, nie wiedząc, jakie łóżko rehabilitacyjne wybrać, powinni wziąć pod uwagę model elektryczny z leżem czterosegmentowym. Podział leża na kilka segmentów pozwala chorym przybierać różne pozycje, nie tylko siedzącą. Pacjent mający stabilne oparcie pleców łatwiej (oraz bezpieczniej) spożywa posiłki, a przede wszystkim prawidłowo oddycha. Z kolei regulacja segmentu ud minimalizuje ryzyko wystąpienia przykurczy oraz odleżyn.

Warto rozważyć wariant łóżka z pozycjami drenażowymi. Dzięki ustawieniu pacjenta w odpowiednich pozycjach medycznych usprawnia się pracę układu krążenia. Łóżko ortopedyczne wyposażone w taką funkcję to szereg korzyści dla przewlekle chorych. Pacjenci z tej grupy są wyjątkowo narażeni na schorzenia dróg oddechowych, włącznie z zapaleniem płuc. Opcja przechyłu łóżka poprawia u nich oddychanie, pomaga też pozbyć się zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny.

Nowoczesna wypożyczalnia sprzętu medycznego

Łóżko dla ludzi z ograniczoną mobilnością można dziś nie tylko kupić. Chętni bez trudu je wypożyczą – na dowolny okres. Firmy świadczące takie usługi znajdują się w wielu miastach, w tym we Wrocławiu. Między innymi, osobom zainteresowanym wynajęciem łóżka rehabilitacyjnego swoje produkty oferuje wypożyczalnia Rehabi-Rehabi. Jej asortyment obejmuje wielofunkcyjny sprzęt medyczny, począwszy od łóżek, przez stoły czy rowery rehabilitacyjne, a skończywszy na materacach przeciwodleżynowych. Do klientów sklepu należą m.in. instytucje lecznicze oraz opiekuńcze, ośrodki rehabilitacji, a także osoby prywatne.

Medical equipment rental Wroclaw
medical equipment rental
in Wroclaw

Średnia ocena w Google

5.0
5/5

Rower rehabilitacyjny

magnetyczny, wyświetlacz, regulacja
50 Miesięcznie
  • darmowa dostawa w mieście
  • płatność kartą, BLIKiem
  • dostępne od ręki
OKAZJA !
Łóżko szpitalne wypożyczalnia

Czy wiesz, że?

Sterowane pilotem łóżko rehabilitacyjne z naszej wypożyczalni we Wrocławiu posiada aż 4 ruchome segmenty leża?

Łóżko ortopedyczne

to popularna nazwa łóżka rehabilitacyjne, które wypożyczalnie we Wrocławiu oferują pacjentom wymagającym opieki w pozycji leżącej.
Więcej informacji